KONST / Litografier / Färglitografi 13568281
nr 1356 8281
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), "Salabim". Signerad, numrerad 131/310, daterad -76. Motivet: 50x35 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 26 oktober 2020
kl 18:52:55
300 kr
350 kr
400 kr
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis